Tel: 9:00-17:00
Lunch: 12:00-13:00
Lagershop Stockholm:
Mån-Fre: 9:00-17:00
Lagershop Göteborg:
Mån-Fre 12:00-17:00
Vattenstudsmatta Rebound
Du får Hoppboken för bara 49:- när du köper en studsmatta!
Du får Hoppboken för bara 49:- när du köper en studsmatta!
Du får Hoppboken för bara 49:- när du köper en studsmatta!
Du får Hoppboken för bara 49:- när du köper en studsmatta!
För dig med sjötomt eller havstomt!
Rebound är tillverkade av Amerikanska Aquaglide och den tillhör deras Platinumserie.
Studsmattan är av kommersiell kvalitet och används oftast av hotel, campingar och liknande, men fungerar minst lika bra i privat miljö.
Kvalitén är hög och hållbarheten riktigt lång, jämför gärna vikten på våra med andras. Många gånger är PVC'n dubbelt så tjock!
Studsmattan är åtta-kantig och är mycket enkel att montera då den inte har någon stålram. Det ingår en Swimstep plattform för enkel ombordstigning.
Går att kopplas ihop via interloc systemet så man kan lägga till rutschkanor eller andra Aquaglideprodukter.
I Aquapark paketet ingår förutom vattenstudsmattan en rutschkana och en ponton
Finns i två storlekar 3,65 och 4,9m
Praktisk information:
Var passar den? I insjöar eller vikar, undvik öppet hav då vågorna kan bli lite för påfrestande
Hur monterar jag den? Studsmattan bör fästas med förankringsset i botten. Man kan använda jordankare/ markskruvar, fästa i bojsänken eller bultar beroende på underlaget
Hur gör jag om det blåser mycket? Vid kraftig blåst eller stora vågor bör du ta in studsmattan till land och låta luften pysa ur för att skydda den.
Vad ska jag använda för pump? Vi säljer en pump som är gjord för detta ändamål. Eftersom studsmattan är konstant uppblåst under användning kan man använda samma pump till flera produkter.
Finns det fler tillbehör till min vattenstudsmatta? Ja vi har fler delar i vårt kommersiella utbud gå in på www.studsexperten.se/pro eller klicka på företag längst upp på sidan


















